B1232H24B-BSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
BLOWER 120X32MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
B1232H24B-BSR PDF
Type Description
Series:B1232
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Width:32.00mm
Air Flow:28.0 CFM (0.784m³/min)
Static Pressure:0.680 in H2O (169.4 Pa)