MR1225E24B1-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR1225E24B1-FSR PDF
Type Description
Series:MR1225
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.00mm
Air Flow:151.0 CFM (4.23m³/min)
Static Pressure:0.590 in H2O (147.0 Pa)