QG030-353/12
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN BLOWER CF 413X47.5MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
QG030-353/12 PDF
Type Description
Series:QG030
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Rectangular - 413mm L x 50mm H
Width:47.50mm
Air Flow:91.0 CFM (2.55m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower, Cross Flow
Features:-
Noise:51.0dB(A)
Power (Watts):9.6 W
RPM:-
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)