G4015E24B-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G4015E24B-RSR PDF
Type Description
Series:G4015
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:15.00mm
Air Flow:10.0 CFM (0.280m³/min)
Static Pressure:0.430 in H2O (107.1 Pa)