RER160-28/12N
Description
FAN IMP MTRZD 176X54MM 12VDC
DataSheet
RER160-28/12N PDF
Type Description
Series:RER160N
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Round - 176mm Dia
Width:54.00mm
Air Flow:132.4 CFM (3.71m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:58.0dB(A)
Power (Watts):19 W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)