YW04020005LL-N-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
N-SERIES FAN LOW SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
YW04020005LL-N-12 PDF
Type Description
Series:YW04020-N
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:5VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:6.1 CFM (0.171m³/min)
Static Pressure:0.111 in H2O (27.6 Pa)
Bearing Type:Sintec
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:17.0dB(A)
Power (Watts):300 mW