XYW03628012BSS-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
X-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
XYW03628012BSS-12 PDF
Type Description
Series:XYW03628
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 36mm L x 36mm H
Width:28.00mm
Air Flow:25.0 CFM (0.700m³/min)
Static Pressure:2.600 in H2O (647.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:63.0dB(A)
Power (Watts):12 W
RPM:23000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-
Approval Agency:-
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5114N/2
5114N/2
FAN AXIAL 135X38MM 24VDC