NYW06025012BH-W-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
W-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
NYW06025012BH-W-12 PDF
Type Description
Series:NYW06025-W
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:24.5 CFM (0.685m³/min)
Static Pressure:0.366 in H2O (91.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:36.0dB(A)
Power (Watts):1.44 W