EYW06015012BSS-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
Q-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW06015012BSS-12 PDF
Type Description
Series:EYW06015
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:15.00mm
Air Flow:27.0 CFM (0.756m³/min)
Static Pressure:0.256 in H2O (63.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:38.0dB(A)
Power (Watts):2.76 W