QYW12025012BH-5
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
Q-SERIES FAN HIGH SPEED W/TACH
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
QYW12025012BH-5 PDF
Type Description
Series:QYW12025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.00mm
Air Flow:128.0 CFM (3.58m³/min)
Static Pressure:0.555 in H2O (138.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:51.4dB(A)
Power (Watts):6.6 W