NYW06025012BSS-W-12
Description
W-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
DataSheet
NYW06025012BSS-W-12 PDF
Type Description
Series:NYW06025-W
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:31.2 CFM (0.873m³/min)
Static Pressure:0.500 in H2O (124.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:41.0dB(A)
Power (Watts):2.28 W