EYW08025012BH-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
E-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW08025012BH-12 PDF
Type Description
Series:EYW08025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:42.0 CFM (1.18m³/min)
Static Pressure:0.138 in H2O (34.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:33.1dB(A)
Power (Watts):2.28 W