YW08015012BL-12(Q)
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
Q-BLADE FAN LOW SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
YW08015012BL-12(Q) PDF
Type Description
Series:YW08015
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:15.00mm
Air Flow:23.5 CFM (0.658m³/min)
Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:19.0dB(A)
Power (Watts):840 mW