YW08015012BS-12(Q)
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
Q-BLADE FAN EXTRA HIGH W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
YW08015012BS-12(Q) PDF
Type Description
Series:YW08015
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:15.00mm
Air Flow:43.6 CFM (1.22m³/min)
Static Pressure:0.169 in H2O (42.1 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:38.5dB(A)
Power (Watts):3 W