EYW12038024BM-12
Description
E-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
DataSheet
EYW12038024BM-12 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:194.0 CFM (5.43m³/min)
Static Pressure:1.150 in H2O (286.5 Pa)
Features:-
Noise:60.4dB(A)
Power (Watts):28.8 W