EYW12038048BS-12
Description
E-SERIES FAN EXTRA HIGH W/PWM
DataSheet
EYW12038048BS-12 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:275.6 CFM (7.72m³/min)
Static Pressure:2.400 in H2O (597.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:69.2dB(A)
Power (Watts):67.2 W