TG-A373S-100-100-5.0-1A
Description
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH YLW
DataSheet
TG-A373S-100-100-5.0-1A PDF
Type Description
Series:L37-3S
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.9W/m-K