TGF15-07870787-020
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM PINK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TGF15-07870787-020 PDF
Type Description
Series:TGF15
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Pink
Thermal Resistivity:1.50°C/W
Thermal Conductivity:1.5W/m-K