TG-A486A-150-150-1.0-1A
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A486A-150-150-1.0-1A PDF
Type Description
Series:H48-6A
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Henna
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.0W/m-K