CP22-TO220-16-11.4-5.8-0.3
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 16MMX11.4MMX5.8MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
CP22-TO220-16-11.4-5.8-0.3 PDF
Type Description
Series:THINC
Package:Box
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Interface Cap
Shape:Rectangular
Outline:16.00mm x 11.40mm x 5.80mm
Thickness:0.0120" (0.305mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.9W/m-K