TG-A1450-10-10-1.0
Description
THERM PAD A1450 10X10X1MM
DataSheet
TG-A1450-10-10-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A1450
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:10.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:14.5W/m-K