TGF10-07870787-079
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TGF10-07870787-079 PDF
Type Description
Series:TGF10
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:2.00°C/W
Thermal Conductivity:1.0W/m-K