TG-A6050-11-11-1.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 11MMX11MM RED
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A6050-11-11-1.0 PDF
Type Description
Series:TG6050
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:11.00mm x 11.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0W/m-K