TG-A1660-40-40-1.0
Description
THERM PAD A1660 40X40X1MM
DataSheet
TG-A1660-40-40-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A1660
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:40.00mm x 40.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:16.6W/m-K