SP2000-0.020-AC-1212
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
DataSheet
SP2000-0.020-AC-1212 PDF
Part Status:Active
Usage:-
Type:Insulator Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K