HF115AC-0.0055-AC-90
Description
THERM PAD 21.84MMX18.79MM W/ADH
DataSheet
HF115AC-0.0055-AC-90 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-218, TO-220, TO-247
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:21.84mm x 18.79mm
Thickness:0.0055" (0.140mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:0.8W/m-K