SP900S-0.009-00-54
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM PINK
DataSheet
SP900S-0.009-00-54 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K