GPTGP6000ULM-0.080-12-0816
Description
GAP PAD 8X16" SHEET 0.080"
DataSheet
GPTGP6000ULM-0.080-12-0816 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 6000ULM
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.0800" (2.032mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0W/m-K