GP2500S20-0.200-02-0816
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM YELLOW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GP2500S20-0.200-02-0816 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 2500S20
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.200" (5.08mm)
Material:-
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.4W/m-K