SOFTFLEX-A014-20-01-0762-0762
Description
PAD SOFTFLEX A014 2MM 3X3"
DataSheet
SOFTFLEX-A014-20-01-0762-0762 PDF
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:76.20mm x 76.20mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Blue-Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.4W/m-K