SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000
Description
PAD SOFTFLEX A014 3MM 400X200MM
DataSheet
SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000 PDF
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:400.00mm x 200.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Blue-Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.4W/m-K