WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000
Manufacturer
Aavid
VIGOR # :
Description
PAD WAVEBLOCK A008 2MM 400X200MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
WAVEBLOCKER-A008-20-02-4000-2000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:400.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:0.8W/m-K