GPTGP7000ULM-0.040-02-0808
Description
GAP PAD 8X8" SHEET 0.040"
DataSheet
GPTGP7000ULM-0.040-02-0808 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 7000ULM
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:203.20mm x 203.20mm
Thickness:0.0400" (1.016mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:7.0W/m-K