SUPERTHERMAL-A072-10-02-1500-1500
Manufacturer
Aavid
VIGOR # :
Description
PAD SUPER A072 1MM 150X150MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
SUPERTHERMAL-A072-10-02-1500-1500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0390" (0.991mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Black-Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:7.2W/m-K