Q3-0.005-00-51
Description
THERM PAD 17.45MMX14.27MM BLACK
DataSheet
Q3-0.005-00-51 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:17.45mm x 14.27mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K