TG-AH486-100-100-1.0-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM GRAY
DataSheet
TG-AH486-100-100-1.0-0 PDF
Type Description
Series:H48-6
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.2W/m-K