PC96-288-192-0.25
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 288MMX192MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
PC96-288-192-0.25 PDF
Type Description
Series:PC96
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:288.00mm x 192.00mm
Thickness:0.0100" (0.254mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:-
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.5W/m-K