TG-AL373-33.9-33.9-1.0-0
Description
THERM PAD 33.9MMX33.9MM YELLOW
DataSheet
TG-AL373-33.9-33.9-1.0-0 PDF
Type Description
Series:L37-3
Shape:Square
Outline:33.90mm x 33.90mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K