PCM20Y-200-150-0.13
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 200MMX150MM YELLOW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
PCM20Y-200-150-0.13 PDF
Type Description
Series:PCM20
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:200.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Phase Change Compound
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.0W/m-K