TG-AL373-35-35-0.6-0
Description
THERM PAD 35MMX35MM YELLOW
DataSheet
TG-AL373-35-35-0.6-0 PDF
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:35.00mm x 35.00mm
Thickness:0.0240" (0.610mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K