TG-A4500F-100-100-5.0
Description
THERMAL PAD 100X100MM PURPLE
DataSheet
TG-A4500F-100-100-5.0 PDF
Type Description
Series:TG-A4500F
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Purple
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.0W/m-K