DC0011/10-TG-A482K-0.1-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 19.05MM X 12.70MM RED
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
DC0011/10-TG-A482K-0.1-0 PDF
Type Description
Series:H48-2K
Package:Box
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Die-Cut Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0039" (0.100mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K