T68-2C-120-90-0.06
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 120MMX90MM W/ADH GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
T68-2C-120-90-0.06 PDF
Type Description
Series:T68
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Graphite-Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:120.00mm x 90.00mm
Thickness:0.0024" (0.060mm)
Material:Graphite
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K