TG-A3500-90-70-4.5
Description
THERMAL PAD 90X70MM YELLOW
DataSheet
TG-A3500-90-70-4.5 PDF
Type Description
Series:TG-A3500
Package:Box
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:90.00mm x 70.00mm
Thickness:0.177" (4.50mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K