TG-AL373-13-13-4.0-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 13MMX13MM YELLOW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-AL373-13-13-4.0-0 PDF
Type Description
Series:L37-3
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:13.00mm x 13.00mm
Thickness:0.157" (4.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K