GT30S-150-150-0.23-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 150MMX150MM PINK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
GT30S-150-150-0.23-0 PDF
Type Description
Series:GT30
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K