TI900-10-50-0.12-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 50MMX10MM WHITE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TI900-10-50-0.12-0 PDF
Type Description
Series:Ti900
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Insulator Pad
Shape:Rectangular
Outline:50.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:Viscose
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K