TG-A373L-150-150-2.0-1A
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH YLW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A373L-150-150-2.0-1A PDF
Type Description
Series:L37-3L
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.5W/m-K