TG-A1450-125-125-0.5
Description
THERMAL PAD 125X125MM RED
DataSheet
TG-A1450-125-125-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A1450
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:125.00mm x 125.00mm
Thickness:0.0020" (0.051mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:14.5W/m-K