TG-A373F-320-320-0.45-1A
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 320MMX320MM W/ADH YLW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A373F-320-320-0.45-1A PDF
Type Description
Series:L37-3F
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:320.00mm x 320.00mm
Thickness:0.0177" (0.450mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.4W/m-K